B2B Pazarlama İçin Popüler Sosyal Medya Platformları

CMI (Content Marketing Institute) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, B2B pazarlamacılarının %83’ü içerik pazarlama taktiği olarak sosyal medya kullanıyor.

Peki siz içeriğinizi kitlenize ulaştırmak için kullandığınız kanalların işletmeniz için doğru olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?

B2B pazarlama konusunda, genel içerik pazarlama başarısının en önemli platformu olarak hala e-posta görülürken, LinkedIn, diğer tüm sosyal platformlardan daha üst sırada yer alıyor; bunu YouTube, Twitter, SlideShare, Facebook ve Instagram takip ediyor.

Linkedin

LinkedIn’de 467 milyondan fazla profesyonel var ve yeni işler aramaktan daha fazlasını yapıyorlar. Durum güncellemelerini okuyor, makaleleri görüntülemek için tıklıyor ve en önemlisi potansiyel müşterilere dönüşüyorlar. Aslında, B2B pazarlamacıları için sosyal medyadan gelen taleplerin% 80’i LinkedIn’den geliyor. LinkedIn’de içerik pazarlamacılığını bir öncelik haline getirin, çalışanlarınızın destekleri ve paylaşımıyla kitlenize verdiğiniz mesajları güçlendirin ve ücretli reklamlarla hedef kitlenize ulaşın.

Twitter

İçeriği dağıtmak için hangi kanalları kullandıkları sorulduğunda, B2B katılımcıların% 77’si Twitter’da listelenmiştir. Twitter kullanımının 2014’ten bu yana %8 düşmesine rağmen, hala üst düzey sosyal medya platformları listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Özel kitleler ve ReMarketing sayesinde , işletmenizle ilgilendiğini zaten belirten potansiyel müşterilere ulaşın.

YouTube

Twitter gibi YouTube, B2B pazarlamacılarının yönelimiyle birlikte popüler hale geldi fakat yine de içeriğinizi daha fazla kitleye ulaştırmak için dördüncü en önemli kanal olarak listede yerini alıyor. Youtube içeriğinizde çok daha etkili sonuçlar almak için videonuzu en iyi şekilde optimize edin. Bu sayede google arama sonuçlarında ön plana çıkarak müşterilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

SlideShare

içerik pazarlamanın sessiz devi SlideShare ile tanışmanızın vakti çoktan geldi. Google, SlideShare’deki her sunumu direkt olarak dizine eklediğinden, sitenize gelen trafiğin büyük bir kısmının organik aramalar üzerinden geldiğine emin olabilirsiniz. Üstelik SlideShare, Facebook, Twitter, YouTube ve LinkedIn’den farklı olarak %500 daha fazla organik aramalardan gelen trafik sağlıyor.

TOP