Instagram Hesabım Çalındı!
Nasıl Kurtarabilirim?

Hemen hemen herkesin mutlaka 1 kez başına gelen Instagram hesabının çalınması durumu ile karşı karşıya kaldığınızda uygulayabileceğiniz bu temel hesap kurtarma yöntemlerini kullanarak Instagram hesabınızı kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Fakat hesap kurtarma işlemine başlamadan önce Instagram hesabınızın çalınmasına sebep olabilecek durumlara gelin birlikte göz atalım.

Kolay Şifre Kullanımı

Instagram hesabınızda kullandığınız şifreniz hesabınızı ele geçirmek isteyen kişiler tarafından kolay tahmin edilebilir bir şifre ise hesabınız deneme yanılma yöntemi ile şifresi tahmin edilerek istenmeyen kişilerin eline geçebilir.

Bu gibi durumların önüne geçebilmek için hesabınızda kullandığınız şifrenizi oluştururken kullanıcı adınızı ya da kendinizle alakalı ad, soyad, doğum tarihi, memleket gibi tahmin edilebilirliği kolay özelliklerinizi referans almayınız.

Hesap şifreniz için internette bulabileceğiniz güvenli şifre oluşturma araçlarını kullanabilir ya da tamamen kendinizden bağımsız kimsenin tahmin yoluyla bulamayacağı büyüklü küçüklü harf ve sayılarla birlikte en az 8-9 karakterden oluşan bir şifre kullanın.

Hile Programı Kullanımı

Son zamanlarda “hile” adı altında bir sürü ücretsiz internet sitesi açıldı ve ücretsiz olarak Instagram profilinizi bir şekilde popülerleştireceklerini ve takipçilerinizi arttıracaklarını söylüyorlar, bu yöntem ile internet sitelerine “Instagram ile Giriş Yap” şeklinde giriş yapmanızı istiyorlar.

Fakat, bu internet sitelerindeki “Instagram ile giriş yap” kısımları kesşnlikle gerçek değil. Yani Instagram’ın giriş sayfası taklit edilerek, şifreleriniz kolayca çalınıyor. Bu yüzden sakın ama sakın Instagram dışında hiç bir yere Instagram bilgileriniz ile giriş yapmayın.

Instagram'a Nasıl Ulaşırım?

Instagram hesabınızı geri alabilmek için Instagram Yardım Merkezi'ni kullanarak sorunu kimliğinizi doğrulayarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklyarak Instagram Yardım Merkezi'ne ulaşabilirsiniz.

Instagram Bana Cevap Vermedi Ne Yapacağım?

Şayet 2 günden fazla beklemenize karşın yanıt gelmediyse maili tekrar gönderin. Her şeyi doğru yapıyorsanız kesinlikle pozitif veya negatif bir yanıt almanız gerek.

TOP