Dijital Platformlarda
Mermer Satılır Mı?

Vaka Analizi

Yurtiçi ve yurtdışında sayısız mega projelerde mermer ve granit tasarımları sunan bir şirketin dijital iletişim stratejisi nasıl olmalı?

2017 yılı itibariyle sıfır noktasından yönetmeye başladığımız GRASDEK’in tüm dijital iletişimi ve sosyal medya kanallarını oluşturduğumuz pazarlama hedeflerimiz doğrultusunda hızla değişen trendlere göre planladığımız daha kısa adımlar ile etkin ve doğru içerikler üreterek GRASDEK'in var olan müşterileri ve potansiyel müşterileri ile yakın temas sağlamaya çalıştık.

Bu süreçte GRASDEK'in hizmet verdiği sektör bakımından lüks algısını ve itibarını daha da güçlendirip satış odaklı bir iletişim stratejisi yürütmek yerine temas edebileceğimiz en fazla bireye ulaşmaya amaçladık.

Süreci Anlamak

İçerik yönünden hizmet verilen sektöre göre kıyaslandığında üst düzey ayrıntılı görseller kullanarak yapılan işe dair görselleri sanatsal betimlemelerden oluşan yaratıcı metinlerle bir araya getirdik.

Bu büyümede küçük reklam bütçemizi doğru kullanmak adına insan doğasını ve tüketici davranışlarını anlamaya çalışmadan yapılan basit ve hedefsiz reklamlar yerine tüm yayınlarımızda kampanya hedeflerimize ve ulaşmak istediğimiz kitleye uygun olarak kurgular oluşturduk

Bu yayın kurgularını oluştururken insanların yaş, cinsiyet, lokasyon, eğitim durumu ve en önemlisi ilgi alanları kırılımları doğrultusunda ulaşmak istediğimiz kitleyi bir erişim dairesine alıp; özellikleri farklı her kitleye ayrı bir mesaj ve görselle yayın gerçekleştirdik.

Dijital pazarlama çalışmalarını sadece sosyal medya ile sınırlamayıp mail marketing ve blog gibi mecraların da etkili kullanımıyla GRASDEK'in dijital iletişim hacminde ciddi bir büyüme, seo sıralamasında özellikle mermer kelimesinde 10+ üstü sayfadan arama sonuçlarında ilk 3 sıraya kadar yükselttik.

Bugün GRASDEK hem dijital iletişim hem sosyal medya hem de seo anlamında kendi sektöründe öncü sayılı firmalardan biri.

TOP