Dijital Pazarlama Ajansları Tarafından Kullanılan Araçlar

Bu yazımızda dijital pazarlamaya başlamanıza yardımcı olacak en iyi araçlarının bir listesini hazırladık. Tüm bu araçları denemenize gerek yok, sadece hangisinin firmalarınızın en iyi gereksinimlerini karşıladığını belirlemelisiniz.

Dijital pazarlama markalar için her yönden cazip konumda olsa da maliyetler kampanya büyüklüğüne göre şekillendiği için marka yöneticileri ve özellikle orta ölçekli ve büyümek isteyen firmalar için hala büyük bir soru işareti ve tedirginlik oluşturuyor. Belki aşağıdaki dijital pazarlama araçları bir dijital pazarlama ajansı ile çalışabilecek kadar bütçesi olmayan işletmeler için kullanışlı birer alternatif olabilir.

Ahrefs

Ahrefs, içerik pazarlamanın hemen her alanında size yardımcı olabilecek bir SEO araçları setidir. Ahrefs veri tabanında 7 milyar anahtar kelime ve 187 milyar indekslenmiş sayfa bulunmaktadır. Bu nedenle Ahrefs, kullanıcılarına maksimum veri ve doğruluk sağlayabilir.

Rakip araştırması: Rakibinizin organik anahtar kelimelerini, backlink stratejilerini ve PPC anahtar kelimelerini ortaya çıkartın.

Link Oluşturma: nişinizdeki en güçlü backlink fırsatlarını bulun

Anahtar Kelime Araştırması: maksimum alakalı anahtar kelime fikri elde edin ve sıralamanın ne kadar zor olacağını görün

İçerik Araştırması: Herhangi bir konudaki en popüler içeriği keşfedin ve kendi içeriğiniz için en iyi fikirleri bulun

Sıralama Takibi: Rakiplerinizle birlikte arama sıralamanızı takip edin

Mentsions Monitoring: Sizin veya markanızın çevrimiçi olarak her bahsedildiğinde e-posta uyarıları alın

Web Sitesi Denetimi: web sitenizin sahip olduğu SEO sorunlarını bulun ve nasıl düzeltileceğini öğrenin.

SEMrush

SEMrush, çevrimiçi bir görünürlük yönetimi ve içerik pazarlaması olan SaaS platformudur, işletmelerin çevrimiçi pazarlamadan ölçülebilir sonuçlar almasını sağlar.

3.000.000'in üzerinde pazarlama uzmanı tarafından güvenilen SEMrush, herhangi bir sektördeki şirketlere tüm pazarlama kanallarında kampanyalar oluşturma, yönetme ve ölçme çözümleri sunar.

Arama, içerik, sosyal medya ve pazar araştırması için 30 araç, 140'tan fazla ülkenin verileriyle SEMrush, çevrimiçi ortamda ciddi olan tüm şirketler için sahip olunması gereken bir çözümdür.

Moz Pro

Bir Moz Pro aboneliği şunları içerir: Moz Analytics'e erişim, SEO'nuzun, bağlantı kurma, sosyal, içerik ve marka pazarlama çabalarının sitenizi nasıl etkilediğini izlemek için yazılım; Rakiplerinizin çabalarını analiz eden, pazarlama performansınızı etkileyen sorunları tespit eden ve size sosyal yardım için yeni fırsatlar sunan Moz Araştırma Araçları; ve SEO ve gelen pazarlama öğrenmek için kaynak zenginliği.

SEO PowerSuite

SEO PowerSuite, sıralamalardan sayfa içi bağlantılara kadar, herhangi bir çapta bir SEO kampanyasının her adımını kapsar. Sezgisel kullanıcı arayüzü ve profesyonel seviye özellikler zenginliği ile SEO yenilikleri ve uzmanları için mükemmel bir seçimdir.

SEO PowerSuite içindeki 4 araç, SEO kampanyanızın her adımının halledilmesini sağlar.

Rank Tracker -Keyword araştırma ve sıralama izleme

WebSite Denetçisi -Site denetimi ve sayfa optimizasyonu

SEO SpyGlass -Backlink araştırma ve denetim

Link Assistant -Link bina ve yönetim

Alexa Marketing Stack

Alexa Pazarlama Yığını, işletmenizin daha iyi pazarlama sonuçları elde etmesine yardımcı olan bir yazılım çözümüdür. SEO ve PPC stratejinizi geliştirmek, başarınızı kanıtlamak ve trafiğinizi büyütmek için yeni fikirler keşfetmek için ihtiyacınız olan tüm araçları bulacaksınız.

Anahtar Kelime Araştırma Arama trafiğinizi artırmak için anahtar kelime fikirlerini keşfedin. Sitenizde eksik içerik boşluklarını ortaya çıkarın.

Site ve İçerik Denetimleri Teknik sorunları bulun ve düzeltin. İlgilenmeniz gereken şeylerin bir kontrol listesini alın.

Rekabet Analizi Nerede durup durduğunuzu bilmek için sitenizi rakiplerinize göre kıyaslayın.

SEMScoop Keyword Tool

SEMScoop Anahtar Kelime Aracı, sitelerinin genel sıralamasını iyileştirmek isteyen dijital pazarlamacılar, blogcular ve küçük işletmeler için kullanıma hazır bir anahtar kelime araştırma ve SERP analiz aracıdır. Akıllı ve rekabetçi içerik oluşturmak için gerçek sıralama fırsatlarını ve düşük SEO zorluğu koşullarını bulmanıza yardımcı olabilir

SEO Zorluk Aracı Anahtar kelime zorluk puanı için gerçek zamanlı hesaplama, SEO çalışmalarınızı odaklamanızı ve gerçekten sıralanacak anahtar kelimeler hakkında içerik yazmanızı sağlar. Sıralama olasılığı daha düşük anahtar kelimeleri keserek zaman kazanın.

Gelişmiş Bağlantılar Profili Google’ın şanlı sayfasını sıralamak için tam olarak ne kadar bağlantı kurmanız gerektiğini biliyorsunuz 1. Rakiplerinizin en iyi geri bağlantılarını inceleyin ve zayıf olanları görün, böylece boşluğu doldurup sıralama merdivenini tırmanabilirsiniz.

çerik Kalitesi Puanı Yarışmanın içeriği ne kadar az olursa, daha iyi içerik üretme ve hedef kitleniz için gerçek değer sağlama şansınız o kadar artar. SEMScoop'un anahtar kelime aracı, istenen içerik uzunluğunun Google sayfasında bir sıralaması için bir tahmin ortaya koyuyor.

TOP