DİJİTAL PR NEDİR?

Markalar, web 2.0 ile başlayan etkileşimli yeni internet çağında klasik tek yönlü PR çalışmalarının yetersiz kalmasıyla birlikte dijital mecraların öneminin farkına vardılar ve Dijital PR ile çok daha ölçülebilir, etkili sonuçlar aldıklarını farkettiler. Her geçen gün daha da büyüyen dijital platformların ziyaretçi sayılarının milyonlarla ifade edilebilecek boyuta ulaşmasıyla birlikte. Dijital PR, sektör farketmeksizin markaların dijital iletişim planlarına dahil etmesi zorunlu ve bir o kadar stratejik öneme sahip bir süreç haline geldi. Kısaca tanımlamamız gerekirse Dijital PR, sektörel internet siteleri, bloglar, forumlar, haber siteleri ve tabiki sosyal medyanın bir uyum ve bütünlük içerisinde planlanmış bir dijital iletişim stratejisine bağlı kalarak, markaların hedef kitlesi ile arasındaki iletişimini sürekli canlı tutmalarını sağlayan bir süreçtir. Sanıldığının aksine Dijital PR, belirli bir dönemde yapılıp biten bir süreç değildir, başarısı atılan doğru adımlara ve sürekliliğe bağlıdır.

SİHİRLİ FORMÜL

Dijital PR sürecinin bu sihirli formül sayesinde başarılı olacağına inanıyoruz

PR + İçerik + Sosyal Medya + SEO = Dijital PR

KENDİNİZE SORUN!

Dijital PR ile olumsuz algılardan kurtularak müşterilerinizin size olan güvenini arttırabilirsiniz. Fakat herşeyden önce cevaplamanız gereken şeyler var.

• Kurum imajınızı yeterince güçlü mü?
• Yeni ürününüz piyasada yer edinmeli mi?
• Dijital rekabet gücünüz yeterli seviyede mi?
• Tutkulu marka elçilerine sahip misiniz?
• Olumsuz izlenimlerden sıyrılmalı mısınız?

Eğer bu sorulardan bir veya birkaç tanesine "hayır" cevabını verdiyseniz, Dijital PR'ın sizin için oldukça faydalı ve avantajlı olacağını bilmelisiniz.

GÜZEL BİR ŞEYLER YAPALIM

Bize planlarınızdan bahsedin size yardımcı olmaktan çok mutlu olacağız

TOP